Zalety i wady odmładzania skóry

przez | 9 kwietnia, 2022

Lasery nieablacyjne

W przeciwieństwie do laserów ablacyjnych, lasery nieablacyjne do odmładzania skóry nie niszczą jej powierzchni. Zamiast tego działają one poprzez termiczną stymulację skóry właściwej, powodując tworzenie się nowego kolagenu i elastyny. Lasery te mogą również poprawić wygląd blizn i plam starczych. Lasery nieablacyjne nie wymagają długiej rekonwalescencji, a rezultaty są bardziej stopniowe. Istnieje mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia komplikacji, a ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest niższe. Jednak nadal należy skonsultować się z wykwalifikowanym dermatologiem przed podjęciem decyzji o wyborze lasera dla swojej skóry.

Lasery nieablacyjne do odmładzania skóry mogą być stosowane do leczenia różnych schorzeń, w tym blizn potrądzikowych, nierówności skóry i rozstępów. Lasery te są przeznaczone do leczenia obszarów, które mają rozległe fotouszkodzenia lub nierówności skóry bez uszkadzania naskórka. Ponieważ lasery pozostawiają nienaruszony naskórek, mogą powodować niewielki obrzęk, zaczerwienienie lub ból w miejscu zabiegu. Jednak większość pacjentów może natychmiast wrócić do pracy. W zależności od leczonego schorzenia, może być konieczne wykonanie kilku zabiegów.

Lasery nieablacyjne do resurfacingu skóry są stosowane od wielu lat do leczenia zmarszczek na twarzy i wiotkości skóry. Pomagają one również w poprawie struktury i tonu skóry oraz minimalizują wygląd drobnych blizn. Stosowanie laserów nieablacyjnych może zwiększyć liczbę włókien kolagenowych w obszarze zabiegowym, zmniejszając widoczność drobnych linii i zmarszczek. Ponadto mogą one pomóc poprawić wygląd brązowych plam i drobnych blizn. Pomagają również zmniejszyć wygląd blizn spowodowanych trądzikiem, bliznami chirurgicznymi i innymi chorobami skóry.

Fraxel Dual to zatwierdzony przez FDA laser nieablacyjny. Wykorzystuje on skoncentrowane długości fal, aby pobudzić produkcję nowego kolagenu i elastyny. Jest również skuteczny w leczeniu pajączków, popękanych naczyń krwionośnych i zaczerwienienia spowodowanego chorobami skóry. Pojedynczy zabieg może wystarczyć do poprawy wyglądu skóry, ale dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zwykle wymagane jest więcej niż jeden zabieg.

Lasery nieablacyjne do poprawy skóry mogą być również stosowane do leczenia rozstępów, które są częstym schorzeniem skóry u kobiet i mężczyzn. Około 90% kobiet w ciąży i dorastających kobiet rozwija rozstępy. Lasery te mogą być również stosowane do leczenia ogólnego zaczerwienienia i trądziku różowatego. W zależności od leczonego schorzenia, lasery te wymagają wykonania pięciu do sześciu zabiegów w odstępie około jednego miesiąca.

Fraxel Dual i Lux 1540 to lasery nieablacyjne, które zostały zaprojektowane tak, aby celować w oksyhemoglobinę i kolagen. Oba te zabiegi są stosowane w leczeniu różnych chorób skóry i są zatwierdzone przez FDA. Urządzenie Lux 1540 może być również stosowane do leczenia blizn chirurgicznych. Jego działanie polega na dostarczaniu światła przez serię mikrowiązek o wysokiej precyzji. Lasery są w stanie przenikać głęboko do skóry właściwej, aby stymulować produkcję kolagenu, co poprawia teksturę i ton skóry. Lasery mogą być stosowane do leczenia drobnych zmarszczek, wiotkości skóry i uszkodzeń słonecznych.

Niektóre osoby są podatne na dyschromię, czyli zmiany w odcieniu i kolorze skóry, po zabiegu laserowym. Ryzyko wystąpienia tego efektu ubocznego zwiększa się wraz z liczbą przejść przez ten sam obszar, czasem trwania impulsu i głębokością penetracji lasera. Ryzyko może również wzrosnąć, jeśli pacjent ma ciemniejszą skórę, ponieważ laser jest w stanie wniknąć głębiej w skórę. Ten efekt uboczny można jednak wyeliminować przy pomocy doświadczonego dermatologa.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *