Jak zapobiegać wypadaniu sztucznych rzęs

przez | 12 czerwca, 2022

Korzystanie z fałszywych rzęs może być świetnym sposobem na podkreślenie swoich oczu. Ale jeśli nie jesteś ostrożny, twoje rzęsy mogą łatwo wypaść. Istnieje kilka wskazówek, które można przestrzegać, aby zapobiec wypadaniu rzęs.

Unikanie wody lub wilgoci

Utrzymanie sztucznych rzęs w dobrym stanie obejmuje kilka ważnych środków. Niektóre są po prostu środki ostrożności, jak ochrona oczu przed promieniami UV, podczas gdy inne wymagają więcej wysiłku.

Najlepszym sposobem na zapobieganie wypadaniu sztucznych rzęs jest unikanie wody lub wilgoci. Woda może osłabić połączenie klejowe, co może spowodować przedwczesne wypadnięcie rzęs. Ponadto wilgoć może uniemożliwić osadzenie się kleju.

Utrzymanie rzęs w czystości jest również dobrym sposobem na zachowanie ich w całości. Używanie bezolejowego środka do demakijażu jest dobrym pomysłem. Olej może również rozbić klej. Korzystanie z nawilżającego eyeliner pomoże również utrzymać rzęsy patrząc świeże.

Innym sposobem, aby utrzymać rzęsy patrząc dobrze jest użycie satynowej poszewki. Zapobiegnie to ich przytrzaśnięciu, a także pomoże im się związać.

Mycie twarzy jest również ważną częścią utrzymania sztucznych rzęs w dobrym stanie. Jednak nie należy myć rzęsy bezpośrednio z mycia twarzy. Zamiast tego, dab je z chusteczką lub ściereczką, jak to pomoże utrzymać je suche.

Jeśli musisz użyć wody do umycia twarzy, upewnij się, że jest to prysznic pod niskim ciśnieniem lub głowica ręczna. Chcesz również uniknąć pocierania rzęs, ponieważ może to spowodować przedwczesne zerwanie kleju.

Istnieje wiele innych środków ostrożności, aby podjąć, aby uniknąć wody lub wilgoci. Możesz rozważyć użycie de-humidifier, aby pomóc zmniejszyć poziom wilgotności. Należy również unikać pływania w chlorowanej wodzie, ponieważ chlor może osłabić klej. Jeśli nie pływać w chlorowanej wodzie, należy zawsze oczyścić rzęsy po tym.

Istnieje również kilka rzeczy, które można zrobić, aby chronić swoje rzęsy, takie jak przy użyciu satynowej poszewki lub formowane maski oczu. Możesz także chcieć uniknąć woskowania i korzystania z peelingów chemicznych w tym samym dniu masz swoje rzęsy zrobić. Techniki te mogą również powodować zanieczyszczenie krzyżowe, które może prowadzić do zapalenia spojówek i styków.

Odpowiednio wdrożona rutyna mycia twarzy sprawi, że Twoja skóra będzie również czysta i nawilżona. Dobry środek oczyszczający usunie brud i nadmiar oleju, dzięki czemu Twoja skóra będzie wyglądać promiennie.

Szczotkowanie rzęs codziennie rano

Niezależnie od tego, czy nosisz sztuczne rzęsy, czy naturalne, warto regularnie je szczotkować, aby zapobiec przedwczesnemu wypadaniu rzęs. Szczotkowanie rzęs pomaga usunąć kurz, pyłki i oleje, które mogą się na nich gromadzić. Utrzymywanie rzęs w czystości może również zapobiec ich zlepianiu i wypadaniu. Jeśli nosisz przedłużenia rzęs, to jest jeszcze ważniejsze, aby szczotkować je regularnie.

Możesz szczotkować swoje rzęsy używając szpulki lub miękkiej szczoteczki. Najlepszym sposobem na rozczesanie rzęs jest delikatne przeczesywanie od środka do końcówki. Szczotkowanie rzęs w ten sposób może pomóc wyeliminować nakładanie się rzęs, sklejanie tuszu i zaginanie rzęs.

Po przebudzeniu się rano, przeczesz rzęsy czystą szpulką lub szczoteczką. Podczas szczotkowania rzęs nie dociskaj szczoteczki zbyt mocno, bo możesz uszkodzić rzęsy. Nie chcesz również przenieść bakterii na oko, więc upewnij się, że regularnie czyścisz swoją szczoteczkę do rzęs.

Najlepszym sposobem na rozczesanie rzęs jest użycie miękkiej szczoteczki zanurzonej w wodzie. Woda jest idealna do wymiatania kurzu i olejków, a także pomaga rozbić klej, który utrzymuje rzęsy na miejscu. Oleje, takie jak środki czyszczące, nawilżające i tonery w sprayu, mogą wsiąkać w klej i spowodować, że twoje rozszerzenia wypadną.

Umyj rzęsy łagodnym, bezolejowym środkiem czyszczącym, aby usunąć brud i oleje, które mogą spowodować uszkodzenia. Możesz użyć grzebienia do przedłużania rzęs po porannym prysznicu lub po wieczornym oczyszczeniu twarzy.

Dobrym pomysłem jest codzienne szczotkowanie rzęs, możesz je również szczotkować po usunięciu makijażu oczu. Możesz również szczotkować rzęsy za każdym razem, gdy zauważysz, że wyglądają na rozczochrane. To pomaga utrzymać rzęsy w czystości i pomaga im trwać dłużej.

Możesz również użyć różdżki do szczotkowania rzęs. Pomoże to utrzymać je bardziej miękkie i puszyste. Szczotkowanie rzęs za pomocą różdżki do rzęs pomaga utrzymać je w stanie wolnym od plątania i zapobiega uszkodzeniom naturalnych rzęs.

Jeśli masz tłustą skórę, powinnaś oczyszczać swoje rzęsy co najmniej cztery razy w tygodniu. Do szczotkowania rzęs świetnie nadaje się również różdżka do przedłużania rzęs, ponieważ nie jest ścierna i nie uszkadza naturalnych rzęs.

Unikanie produktów, które niszczą klej do rzęs

Niezależnie od tego, czy jesteś początkująca, czy jesteś weteranką rzęs, musisz być świadoma istniejących zagrożeń. Na szczęście istnieją pewne proste środki, które możesz podjąć, aby zapewnić sobie życie wolne od rzęs. Istnieje kilka najlepszych praktyk, które powinny być świadome, jak nie mrużąc podczas stosowania tuszu do rzęs, i usuwając swoje rozszerzenia rzęs z olejem wolne demakijażu. Jeśli masz zamiar przejść dodatkową milę i traktować swoje rzęsy do sesji glam, należy użyć dobrej jakości rozwiązanie usuwania rzęs. Zestaw do usuwania rzęs pomoże Ci utrzymać rzęsy w najlepszej formie przez wiele lat. Możesz również utrzymać swoje rzęsy i powieki w tip top shape za pomocą kilku prostych masek i plastrów na oczy. Będziesz zadowolona, że to zrobiłaś.

Podczas gdy jesteś przy tym, nie zapomnij zdjąć swojego tuszu do rzęs przed prysznicem. Odrobina dodatkowego nawilżenia może pomóc Ci utrzymać rzęsy w najlepszej kondycji przez kilka kolejnych tygodni. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z zabiegu na rzęsy, utrzymuj powieki w stanie suchym. Wilgoć jest kluczem do zapobiegania wypadaniu rzęs z ich gniazdek. Jeśli twoje powieki są mokre, szybkie płukanie w chłodnej wodzie powinno załatwić sprawę. Aby uniknąć zamoczenia rzęs, możesz zdecydować się na parę gogli lub jednorazowe okulary przeciwsłoneczne. Podczas wspomnianej wcześniej kąpieli pod prysznicem trzymaj oczy z dala od wanny, a będziesz na dobrej drodze do życia bez rzęs.

Błędy w aplikacji mogą sabotować twoje rzęsy

Niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś swoją pierwszą parę sztucznych rzęs, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, ważne jest, aby wiedzieć, jak je prawidłowo zastosować. Zła aplikacja może sabotować swoje rzęsy, co prowadzi do clumpy, nierówny wygląd i złe recenzje. Ale nie jest niemożliwe, aby mieć bezbłędną aplikację. Dzięki kilku prostym wskazówkom będziesz w stanie uniknąć typowych błędów, które mogą prowadzić do nierównych rzęs.

Ważne jest, aby pozwolić klejowi ustawić się na około 30 sekund. To pomaga rzęsy chwycić na skórę i zrobić trwałą hold. Jeśli nie pozwolisz kleju do wyschnięcia, rzęsy mogą się ślizgać lub nawet całkowicie zejść. Pozostawienie kleju zbyt długo będzie również powodować rzęsy stracić ich stickiness.

Kiedy nakładasz rzęsy, przeciągnij aplikator przez rzęsy poniżej punktu środkowego. Jest to technika, którą stosują makijażystki gwiazd, takie jak Kate Winslet i Katy Perry, aby uzyskać efekt podkreślenia oczu. Następnie, wypełnij pasmo rzęs płynnym linerem. Pomoże to ukryć wszelkie krzywe rzęsy i sprawi, że pasmo nie będzie dotykać Twojej skóry.

Wreszcie, ważne jest, aby usunąć rzęsy delikatnie. Nie chcesz ściągnąć kleju. Należy użyć szpulki, aby zebrać rzęsy z aplikatora. Po zrobieniu tego, należy szczotkować klej, który powinien być wykonany w ruchu w dół. Należy kontynuować pracę, aż wszystkie rozszerzenia są gone. Kiedy naturalne rzęsy są równe i krótsze, będziesz wiedziała, że przedłużenia zniknęły.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *