Jak pozbyć się blizn po trądziku za pomocą olejku z drzewa herbacianego

przez | 27 października, 2022

Używanie olejku z drzewa herbacianego jest skutecznym sposobem na pozbycie się blizn po trądziku. Jest to naturalny olej, który pomaga skórze zachować wilgoć i zapobiega suchości. Pomaga również w zmniejszeniu wielkości porów i produkcji sebum. Nie powoduje podrażnień ani reakcji alergicznych.

Zmniejsza wydzielanie sebum

W kilku badaniach sugerowano, że polifenole herbaty mogą zmniejszać wydzielanie sebum w przypadku blizn potrądzikowych. Polifenole są cząsteczkami przeciwutleniającymi, które mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwnowotworowe. Mogą mieć również właściwości antylipogenne. Są to związki występujące naturalnie. Są nieinwazyjne, są opłacalne i mogą pomóc w poprawie zdrowia skóry.

W jednym z badań oceniano wpływ oligosacharydu pochodzącego z wodorostów na produkcję sebum. Zawierał on pirolidon cynku, który ma właściwości antybakteryjne. Oligosacharyd zmniejszył produkcję sebum i znacząco obniżył liczbę zmian chorobowych.

W innym badaniu porównano wpływ ekstraktu z wodorostów morskich z preparatem nieaktywnym na produkcję sebum. Oba produkty zmniejszyły produkcję sebum, ale preparat z oligosacharydami był bardziej skuteczny niż preparat nieaktywny.

W badaniu ze ślepą próbą oceniano wpływ trzech sesji frakcyjnego radiofrekwencji mikroneedlingu na produkcję sebum. Efekty leczenia oceniano po dwóch tygodniach. Wyniki porównano ze zmianami w wydzielaniu sebum u 24 pacjentów, u których nie stosowano leczenia blizn potrądzikowych.

W jednym badaniu oceniano wpływ nikotynamidu na produkcję sebum. Krem nawilżający z nikotynamidem był stosowany codziennie przez dwa tygodnie. Preparat miejscowy był bardziej skuteczny, bezpieczny i tolerowany niż placebo. Był również bardziej skuteczny w zmniejszaniu wydzielania sebum na twarzy.

Peeling z 30% supramolekularnym kwasem salicylowym (SSA) okazał się skuteczny w redukcji wydzielania sebum na twarzy bez naruszania bariery skórnej. Zabieg zmniejszył również globalny system klasyfikacji trądziku (GAGS).

W podwójnie ślepym badaniu porównano wpływ pochodzącego z wodorostów supramolekularnego oligosacharydu kwasu salicylowego z 0,1% pirolidonem cynku na produkcję sebum. Oligosacharyd SSA był również bardziej skuteczny niż preparat nieaktywny.

W jednym z badań oceniano wpływ polifenoli z zielonej herbaty na trądzik. Stwierdzili, że EGCG zmniejszył stan zapalny i transkrypcję szlaku czynnika jądrowego-kB. Zmniejszał również produkcję COX2 i FAS.

Zmniejsza wielkość porów

Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na pozbycie się blizn potrądzikowych, czy po prostu chcesz poprawić zdrowie swojej skóry, będziesz chciał zmniejszyć wielkość swoich porów. Istnieje kilka różnych sposobów, aby to zrobić.

Złuszczanie jest doskonałym sposobem na pozbycie się martwych komórek skóry i zanieczyszczeń. Jednak nadmierne złuszczanie może prowadzić do wysuszenia skóry. Może również powodować stany zapalne. Jeśli więc chcesz zmniejszyć rozmiar swoich porów, pamiętaj o stosowaniu delikatnego środka oczyszczającego.

Innym świetnym sposobem na zmniejszenie rozmiaru porów jest picie większej ilości wody. Picie ośmiu szklanek dziennie może utrzymać skórę nawilżoną. Ponadto, unikać żywności, które zawierają węglowodany i oleje. Te pokarmy mogą zatykać pory i sprawiają, że pojawiają się one większe.

Używanie peelingu do twarzy w celu usunięcia martwych komórek skóry może również pomóc zmniejszyć wielkość porów. Pomoże to również rozjaśnić Twoją skórę. Dobrym pomysłem jest złuszczanie co najmniej dwa razy w tygodniu.

Możesz również użyć peelingu chemicznego, aby pozbyć się martwego naskórka. Najlepsze rezultaty przyniesie połączenie zabiegów.

Innym świetnym sposobem na zmniejszenie rozmiaru Twoich porów jest stosowanie maseczki do twarzy. Pomoże to usunąć bakterie uwięzione w Twoich porach. Pomoże również zwiększyć elastyczność Twojej skóry.

Możesz również zastosować bezolejowy krem nawilżający na twarz, aby pomóc utrzymać pory przed zatkaniem. Dobrym pomysłem jest znalezienie kremu nawilżającego, który jest dostosowany do Twojego typu skóry. Dobrym pomysłem jest również stosowanie produktów, które zawierają tlenek cynku.

Używanie kostek lodu może również pomóc w zmniejszeniu wielkości porów. Kostki te pomogą zamknąć pory i zwiększyć krążenie krwi w twarzy.

Zmniejsza tłustość na mostku nosa, policzkach i czole

Niezależnie od tego, czy masz tłustą skórę, czy nie, powinnaś wiedzieć, że istnieją sposoby na zmniejszenie tłustości na mostku nosa, policzkach i czole. Wybór odpowiedniego kremu nawilżającego do Twojego typu skóry oraz ograniczenie spożycia alkoholu i kofeiny w znacznym stopniu pomoże Ci zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry.

Oprócz picia dużej ilości wody, powinnaś również pamiętać o zmianie poszewki na poduszkę przynajmniej raz w tygodniu. Ten mały akt może przejść długą drogę w kierunku zmniejszenia ilości oleju w nosie i utrzymania świeżości poszewek na poduszki. Zwykłe spryskanie się dobrej jakości kremem nawilżającym może sprawić, że Twoja skóra będzie elastyczna, a poszewki na poduszki świeże i czyste.

Powinnaś również spróbować wypić co najmniej osiem szklanek wody dziennie. Picie dużej ilości wody nie tylko utrzyma Twoją skórę elastyczną i świeżą, ale również pomoże Ci poczuć się lepiej o sobie. Jest to szczególnie ważne, jeśli cierpisz z powodu suchego lub tłustego nosa. Utrzymanie dobrego nawodnienia pomoże Ci również wyglądać młodziej.

Najlepszym sposobem na zmniejszenie ilości oleju na mostku nosa jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych. Stosowanie kremu z filtrem SPF o wartości co najmniej 30 pomoże chronić Twoją skórę przed promieniami UV. Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych pomoże również zapobiec powstawaniu wyprysków, co jest częstym problemem dla osób o tłustej skórze. Na słońcu powinnaś również nosić kapelusz. Choć może nie jest to najwygodniejsza opcja, kapelusz zapewni Ci ciepło w chłodniejszych miesiącach i pomoże utrzymać czoło i nos wolne od oleju i brudu. Nie jest tajemnicą, że słońce może być surowe, ale odrobina ochrony przeciwsłonecznej pozwoli Ci zachować młody i świeży wygląd skóry.

Zapobiega powstawaniu czynników rakotwórczych

Mimo że olejek z drzewa herbacianego jest sprawdzonym środkiem na trądzik, nadal brakuje naukowych dowodów na to, że zapobiega on powstawaniu czynników rakotwórczych i blizn potrądzikowych. Olejek ten znany jest z właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybicznych, antyseptycznych i przeciwzapalnych. Jednak może być zbyt toksyczny dla dzieci, aby go spożywać.

Oprócz tego, że jest toksyczny do połknięcia, małe ilości olejku z drzewa herbacianego mogą również powodować szereg działań niepożądanych, w tym ataksję, kontaktowe zapalenie skóry i senność. Istnieją jednak pewne dowody na to, że miejscowe stosowanie olejku jest bezpieczne dla większości ludzi.

Stosowanie rozcieńczonego roztworu olejku z drzewa herbacianego z olejem nośnym, takim jak olej kokosowy, może być dobrym sposobem na leczenie trądziku. Ważne jest, aby uniknąć nadużywania oleju, jednak. Ważne jest również, aby przestrzegać wskazówek z opakowania.

W jednym z badań stwierdzono, że 5% żel z olejkiem z drzewa herbacianego był skuteczny w leczeniu łagodnego do umiarkowanego trądziku. Jednak produkt okazał się nieskuteczny w leczeniu ciężkiego trądziku. Ponadto stwierdzono, że użytkownicy byli narażeni na ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

Blizny potrądzikowe mogą być trudne do leczenia. W rzeczywistości, mogą one zająć miesiące lub nawet lata, aby zniknąć. Ponadto, mogą one ciemnieć z wiekiem.

Aby zapobiec rakotwórczości i bliznom potrądzikowym, olejek z drzewa herbacianego najlepiej stosować w połączeniu z innymi aktywnymi składnikami. Oprócz zapobiegania ogniskom trądziku, olejek z drzewa herbacianego zmniejsza również zaczerwienienie, stan zapalny i suchość. Pomaga również w gojeniu się istniejących blizn potrądzikowych.

Aby uzyskać maksymalne rezultaty, połącz olejek z drzewa herbacianego z olejem nośnym, takim jak olej kokosowy. Na przykład, łyżeczkę oleju kokosowego rozcieńczonego dwiema kroplami olejku z drzewa herbacianego można nałożyć na twarz. Roztwór można pozostawić na kilka godzin, a następnie zmyć.

Nie powoduje podrażnień skóry ani reakcji alergicznych

Często stosowany do łagodzenia różnych problemów skórnych, olejek z drzewa herbacianego jest wszechstronnym olejkiem eterycznym. Można go również znaleźć w niektórych produktach kosmetycznych.

Olejek z drzewa herbacianego jest mieszaniną naturalnie występujących związków chemicznych, które znajdują się w liściach rośliny. Mówi się, że te substancje chemiczne mają działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Mogą one również pomóc w zmniejszeniu reakcji alergicznych.

Jeśli stwierdzono u Ciebie alergie skórne, będziesz chciał unikać wszelkich produktów, które mogą wywołać reakcję. Dotyczy to szamponów, środków piorących i perfum. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą, aby dowiedzieć się, jak przetestować skórę pod kątem reakcji alergicznych.

Jeśli zostałeś przetestowany i nie masz w przeszłości alergii skórnych, olejek z drzewa herbacianego może być stosowany bez obaw. Najlepiej jednak unikać go, jeśli jesteś uczulona na inne składniki.

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie alergię skórną, zawsze powinieneś wykonać test płatkowy. Testy płatkowe polegają na nałożeniu na skórę niewielkiej ilości substancji, takiej jak olejek eteryczny. Jeśli jesteś uczulony na daną substancję, Twoja skóra będzie swędzieć, piec lub stanie się czerwona. W ciężkich przypadkach może wystąpić anafilaksja, która jest reakcją potencjalnie zagrażającą życiu.

Olejek z drzewa herbacianego znajduje się również w niektórych środkach czystości. Chociaż nie wiadomo, że jest szkodliwy przy stosowaniu miejscowym, odnotowano przypadki zatrucia u dzieci.

Olejek z drzewa herbacianego był również związany z działaniem toksycznym u zwierząt domowych. Niektóre badania wykazały, że może on powodować podrażnienia przy stosowaniu miejscowym. Unia Europejska wprowadziła ograniczenia dotyczące ilości olejku z drzewa herbacianego w produktach do pielęgnacji skóry.

Olejek z drzewa herbacianego powinien być stosowany wyłącznie w rozcieńczeniu od 0,5 do 2,5 procent. Nigdy nie powinien być stosowany nierozcieńczony na skórę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *